emdr
EMDR Nedir?
23 Aralık 2018

Online Terapi Nedir?

online terapi

online terapi

Terapinin online düzende yapılıyor oluşu son yıllarda çeşitli sebeplerle yaygınlaşıyor. Günümüz dünyasındaki değişimler ve teknolojinin hayatımızdaki yeri ile terapi desteğine adaptasyon epey kolaylaştı. Günümüzde yaşanan korona virüs pandemisi ise online terapi talebini yoğunlaştırdı.

Günümüzde online terapi çeşitli bilgisayar programları ve uygulamalar aracılığıyla yapılmaktadır. Terapinin işleyişi açısından terapist hiçbir ayrım gözetmeden terapi sürecini aynı hassasiyetle devam ettirir. Yüz yüze görüşmelerden tek farkı aynı fiziksel mekanı paylaşmıyor olmaktır. Bu terapötik ilişki için önemli olsa da terapi desteğinin önemli bir bileşeni olan destek verenin bizim için orada olduğunu bilmek hali mekanı aşan bir güven duygusu verir.

Online psikoterapi yüz yüze görüşmelerde olduğu gibi randevu oluşturularak düzenlenir. Gizlilik önlemleri yüz yüze seanslarda gösterilenler ile aynıdır. Terapist seansını gerçekleştirirken oluşturduğu çalışma ortamında yalnızdır. Danışanların da aynı şekilde seansına odaklanabilmesi için rahatsız edilmeyeceği bir ortam sağlaması beklenir. Görüşmelerin süresi yüz yüze gerçekleştiren seanslar ile aynıdır.

Eğer siz de online terapi desteği almayı tercih ederseniz kliniğimizi arayarak bize ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir